World Matchplay - preview

World Matchplay už je za rohem a do startu zbývá něco málo přes 24 hodin. Pojďme si zanalyzovat poslední 3 zápasy prvního kola ve Winter Gardens.

Simon Whitlock vs Richard North

Whitlock se po dvou letech odmlky zase dostává tam, kde byl zvyklý hrát. Vysoká pozice na žebříčku, účast v Premier League a pravidelně vysoké umístění na turnajích. Letos se "Wizard" vrátil do světové desítky, zahrál si finále na European tour a loni i finále na World Grand Prix. Proti Richardu Northovi má pouze jeden vzájemný zápas. Ten je z loňského roku, právě ze zmiňované World Grand Prix, kde Whitlock suverénně vyhrál 3:0 na sety.

Richard North se pár let snaží probojovat alespoň do TOP 32, to se mu ale moc nedaří. Začátek roku se Angličanovi docela dařil. Na turnajích se dostával minimálně do osmifinále a párkrát přešel i přes posledních 16.

Whitlock si zápas bez problémů získá pro sebe.

Tip - 10:4

James Wade vs Jermaine Wattimena

Wade po zpackaném mistrovství světa žije podobným případem jako Adrian Lewis. Musí se dostat zpět na výsluní. A stejně jako v případě Lewise se mu to daří. Vyřadil Na US Darts Masters Michaela van Gerwena a s Gary Andersonem v semifinále prohrál 7:8 po výborném zápasu. Zahrál si i finále Players Championship.

Wattimena má možnost zaútočit na pozici Holandské dvojky, což by mu zajistilo i místo na World Cup of Darts. Postoupil do druhého kola na Mistrovství světa a mezi posledních 16 na UK Open. Uvidíme, jak se Holandský šipkař vypořádá se zkušenostmi Jamese Wadea.

Wattimena Angličana potrápí, ale neporazí.

Tip - 10:7

Peter Wright vs Jelle Klaasen

Skotský hráč je jasným favoritem. I přesto, že nepředvádí výkony z loňského roku, stále se drží na žebříčku pod Michaelem van Gerwenem. Navíc se na něj zespoda tlačí Rob Cross a týmový parťák Gary Anderson, kterému se zase daří. Wright loni na World Matchplay byl až ve finále, tam ale byl zastaven Philem Taylorem.

Klaasen se od loňské Premier League trápí a po vleklých zdravotních problémech, které nastaly po této dlouhodobé soutěži, nemůže najít cestu zpět. A to se projevuje i na propadu žebříčkem. Na World Matchplay se dostal pouze o kousek. A na špatnou výkonnost doplatí i v tomto utkání.